Mert K 13-11-2020 01:20
Çocuğunuza Özel Bir Öğretmen Tutmanız İçin 3 Neden
Bazı ebeveynlerin çocuklarını evde eğitmeyi tercih etmelerinin birçok nedeni vardır. Dini inançlardan özel eğitim ihtiyaçlarına kadar, evde eğitim ve özel derslerin daha küçük, daha sakin öğrenme ortamlarında, çocuklarının daha iyi yanıt verdiğine inanan ailelerin sayısı artmaktadır.

Evde eğitim, birçok çocuğa özel bir yaklaşım ile daha  fazla yararlanmalarını sağlar. Özel öğretmenler de bu avantajları size sunar. Çocuğun okuldaki müfredatla beraber, aynı zamanda evde eğitim görmesi, birçok çocuk için kalıcı öğrenmenin temel bir parçası olmaktadır.

Evde eğitim gören bir çocuk için öğretmen tutmanın 3 nedenini keşfedin:

1 - Uzman bilgisi

Eğitmenler, onlara uzmanlık becerileri ve bilgisi veren deneyim ve niteliklere sahiptir. Evde eğitim, sınava hazırlık temellerinin ötesinde öğrencilere sunulan geniş ve genel bilgilerden daha zengin ve daha ayrıntılı bir eğitimle özel derslerden yararlanmalarını sağlar. Bir öğretmenin bir konudaki kapsamlı bilgi ve birikimi, öğrenci üzerinde daha kalıcı bir izlenim bırakabilir ve gelişimine daha faydalı olabilir.

Özel öğretmenler, eğitimin yapısı hakkında uzman tavsiyesi sunmak için, önceki öğretim işlerinden edindikleri deneyimleri kullanabilir. Eğitmenler; sınavlar ve  öğrencilerin sorularını yanıtlamaları, müfredatın ayrıntılarını ve en yaygın endişeleri anlamaları ile bilinir. Özel ders ve evde eğitim, öğrencileri için daha bilinçli bir süreç sunan denenmiş ve test edilmiş bir öğretim yöntemidir.

2 - Özel 1'e 1 öğretim

Hem özel ders hem de evde eğitim, bir öğrencinin gelişimine yardımcı olabilecek bire bir öğrenme ortamı yaratır. Normal bir sınıfın atmosferiyle karşılaştırıldığında, daha samimi öğretim stilleri, öğretmenin tüm dikkatinin birlikte çalıştıkları çocuğa odaklandığı anlamına gelir. Okul ortamında tüm sorular doğrudan sorulduğu için, aynı anda 30 çocuğu kontrol etmenin telaşı içinde bazı şeyler gözden kaçırılabilir.

Bire bir öğrenim ile, ortaya çıkan zorluklar erkenden vurgulanabilir ve öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kolayca uyarlanabilir. Eğitmenler, öğrenme planlarını özel dersin özel ihtiyaçlarına ve çalışma tarzlarına göre uyarlama konusunda deneyimlidirler ve çeşitli faktörlere göre aktiviteyi mutlu bir şekilde ayarlayacaklardır. Birçok öğretmen, bir çocuğun alıştığı ve iyi yanıt verdiği bir yapıyı veya geçmişte onlar için işe yaramış kaynakları dahil etmekten mutludur.

3 - Öğrenme coşkusunu tazeleyin

Evde eğitim gören çocukların bazen öğrenme ile olumsuz bir ilişkisi olabilir. Geleneksel bir okulda kötü bir deneyim yaşamışlarsa veya zorlukların üstesinden gelmek için alınan destekten memnun değilse, eğitimle olan ilişki öğrencilerde ekstra baskı ve rahatsızlık yaratabilir.

Profesyonel bir öğretmenle çalışmak, öğrenmeye karşı hızlı bir şekilde olumlu ve sağlıklı bir tutuma yol açabilir. Yeni davranışları teşvik ederek , öğrenme ve gelişimle bağlantılı olarak daha mutlu anılar yaratarak; evde eğitimle öğrenciler yeniden eğitimden zevk almaya başlayabilirler. Özel ders alınan bir öğretmen, öğrencinin neyi sevdiği, neyi anladığı ve öğrenme hakkında nasıl hissettiği konusunda dürüst olabileceği gibi profesyonel bir de hizmet sunar.

Tüm bu nedenlerden dolayı şimdi özel bir öğretmen aramaya ne dersiniz?