Trozelders Blogu

Eğitmen Blogu

Eğitmenlerimizin birbirinden farklı konulardaki yazılarını okuyarak gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

TR Özel Ders 28-07-2021 02:51
Sınav Stresi ve Çalışma Önerileri
Sınav kaygısını iki ana bileşenin oluşturduğu tahmin edilmektedir:Bilişsel yön ve zayıf benlik imajı; başarısızlık duyguları veya felaket düşünceleri içererek endişeye yolaçabilir. Duygusal yönler; mide rahatsızlığı ve baş ağrısı gibi somatik rahatsızlıklara yol açar. El sıkışma, avuç içi terleme, ağız kuruluğu, sığ nefes alma, kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyon gibi sinirlilik belirtileri de mevcut olabilir.

Davranışsal tepkiler; bir öğeye odaklanmak, kontrol etmek, gürültüye veya diğer çevresel uyaranlara karşı aşırı duyarlılık ve donuk davranışlar arasında değişebilir.

Sınav ka...

Büşra K 13-11-2020 19:05
İsteksiz Öğrencilerle Yeniden Etkileşim Kurmak İçin En İyi İpuçları
Bir öğretmen veya ebeveyn olarak, öğrenmeye isteksiz çocuklarla karşılaşmanız kaçınılmazdır. Bazı çocuklar gerçekten bahsettiğiniz konuyla ilgilenmiyor, bazıları savunma mekanizması olarak ilgi eksikliği gösteriyor ve bazıları ise belirli öğrenme yolları tarafından teşvik edilmiyor. Çözüm ise gayet basit! Öğrencilerin neden öğrenmek istemediklerini belirlemek ve onlarla tekrar etkileşim kurmanın bir yolunu bulmaktır.

İsteksiz öğrencilerle yeniden etkileşime geçmek için en iyi dört ipucu.

  • Doğru soruları sorun.

Rahatsız edici, dikkati...

Mert K 13-11-2020 01:20
Çocuğunuza Özel Bir Öğretmen Tutmanız İçin 3 Neden
Bazı ebeveynlerin çocuklarını evde eğitmeyi tercih etmelerinin birçok nedeni vardır. Dini inançlardan özel eğitim ihtiyaçlarına kadar, evde eğitim ve özel derslerin daha küçük, daha sakin öğrenme ortamlarında, çocuklarının daha iyi yanıt verdiğine inanan ailelerin sayısı artmaktadır.

Evde eğitim, birçok çocuğa özel bir yaklaşım ile daha  fazla yararlanmalarını sağlar. Özel öğretmenler de bu avantajları size sunar. Çocuğun okuldaki m...

Büşra K 12-11-2020 22:24
Eğitim Gereksinimi Olan Çocuklar, Evde Nasıl Desteklenir?
Öngörüldüğü üzere gelecek için, okullar kapalıyken ebeveynler çocuklarını evde meşgul tutmak için büyük bir mücadele vermektedirler. Özellikle bu yeni dönemde ebeveynlerin ve öğrencilerin kafaları bir hayli karışık durumda. Bu kafa karışıklığına çözüm bulunamazsa önümüzdeki birkaç ay potansiyel olarak daha da büyük bir sorun teşkil edebilir. Yeni dünya düzeninin kurulmaya çalışıldığı bu dönemde eğitim boyutuna da büyük işler düşmektedir. Bu nedenle, özel eğitim ihtiyacı olan çocukları sizinle evdeyken nasıl desteklenebilecekleri konusunda uzmanlardan ve ebeveynlerden bazı tavsiyeleri toplamak istedik.
  • Hızla bir rutin oluşturun

Rutin her çocuk (ve bu konuda herhangi bir yetişkin için!) İçin önemlidir, ancak yeni nesil çocuklar i&cc...

Hüseyin D 08-11-2020 15:52
Matematikten Korkma!
Eğitim hayatımıza başlamamızdan itibaren çevrenizden en zor dersin matematik olduğunu duyarız. bu şekilde başlayan eğitim öğretim hayatında hep matematik den korkmuş oluruz.

Eğitim hayatımıza başlamamızdan itibaren çevrenizden en zor dersin matematik olduğunu duyarız. Bu şekilde başlayan eğitim öğretim hayatında hep matematik den korkmuş oluruz.

Matematik dersi...

Elif K 07-11-2020 18:53
Kelime Öğrenmenin Zorlukları ve Çözümleri
Kelime öğrenimi şüphesiz bir çok öğrencimizin zorlandığı bir konudur , umarım bu yazım onlara faydalı olacak.Yabancı dil öğreniminde, şüphesiz öğrencilerin zorlandıkları konuların başında, kelime öğrenimi yer alır. Öğrenciler gerçekten zaman ayırdıkları ve çalıştıkları halde yeterli kelime bilgisine bir türlü ulaşamazlar. Bu durum ise zaman ile dilden soğumaya ve başarısızlık hissine yol açabilir. Makalede bu sorunun sebeplerine ve çözüm yollarına dair bilgiler sunulacaktır.

Öncelikle yeni kelime ile karşılaşıldığında,  yapılan yaygın hata hemen ana dildeki çevirisine bakmak ve anlamı not alıp ilerlemektir. Oysaki ilk adım,  kelimenin doğru okunuşunu ö...

TR Özel Ders 23-10-2020 18:03
Nasıl Eğitmen Olunur? Bir Öğrenim İşine Başlama Rehberi
İşler arasında ve bir meydan okuma mı arıyorsunuz? Bir kariyer molası veriyor ama yine de biraz ekstra para kazanmak istiyor musunuz? Sevmediğiniz, sıkıcı, düşük maaşlı bir pozisyonda mı çalışıyorsunuz? Yoksa cafede çalışmaktan bıkmış yüksek eğitimli bir öğrenci misiniz?

Bunlardan herhangi biriyle ilgiliyseniz, eğitim sizin için uygun bir seçenek olabilir. Belirli bir kursu tamamlamış olmak veya belirli bir iş deneyimine sahip olmak için bir öğretme...

TR Özel Ders 23-10-2020 17:50
Özel Ders Neden Faydalıdır?
Büyük sınıf boyutları ve artan sınav baskısı nedeniyle, birçok ebeveyn özel ders seçeneğine bakıyor ve bunun çocuklarına nasıl yardımcı olacağını düşünüyor. Çocuğunuzu, mücadele ettiği bir konuda desteklemek ya da mümkün olan en iyi sınıfa ulaşarak potansiyelini gerçekleştirmek istiyorsanız, özel bir öğretmen tutmanın çok çeşitli faydaları vardır.

Trozelders aracılığıyla bire bir özel öğretmenle çalışırken öğrencilerin ve ebeveynlerin görebilecekleri bazı temel faydalara bir göz atın. B...

Başlamaya Hazır mısın?

Öğretmen aramaya bugün başlayın.