Politikalarımız

 

Politikaların Korunması

1.Genel Bakış

1.1 Trozelders kullanıcı bilgilerini standartlara uygun koruma sağlamayı amaçlar. Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için büyük önem taşımaktadır.

1.2 Sitemizin koordinasyon politikaları, öğrencilerin ve öğretmenlerin kendileri için doğru seçim yaparak ders almaları veya ders vermeleri üzerine tasarlanmıştır.

2.Mevzuat

2.1 Sitemiz ve koordinasyon politikalarımız, sistemimizin düzgün işlemesini sağlamak için geliştirilmiştir.

2.2 Bu politikalar Gizlilik Politikası, Şartlar ve Koşullarımızla birlikte okunmalıdır.

3. Politikaların Amaçları

3.1 Trozelders, mümkün olan en iyi hizmeti sunmayı ve çocukların öğrenebileceği doğru bir deneyim sağlamayı amaçlamaktadır.

3.2 Bu politika, web sitemiz veya derslerle ilgilenen tüm Trozelders kullanıcılarını (kullanıcılar, öğrenciler ve eğitmenler dâhil) korunmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

3.3 Bu politika, Trozelders tüm kullanıcılarının (kullanıcılar, öğrenciler ve eğitmenler dâhil) sorumluluklarını ana hatlarıyla belirtmektedir. Herkesin bu politikaya, şartlar ve koşullarımıza uygun davranması gerekmektedir.

3.4 Bu politikanın yanı sıra, Trozelders kullanıcıları (kullanıcılar, öğrenciler ve eğitmenler dâhil)  Çocukların Korunması Politikasına ve ilgili tüm mevzuata uymalıdır.

3.5 Herhangi bir kullanıcının çocuğun korumasıyla ilgili bir endişesi varsa, derhal ilgili yasal birimlerle ve Trozelders ile iletişime geçmesi gerekir.

3.6 Bu politikada yer alan koşullardan herhangi birine uyulmaması, hizmetlerimize erişiminin kısıtlanmasına ve hizmetlerimizden kalıcı olarak engellenmesine neden olabilir.

4. Trozelders'in Sorumlulukları

4.1 Trozelders, bir eğitmen profilinin web Sitesinde ne zaman yayınlanacağı ve diğer kullanıcılar tarafından erişilebileceği konusunda karar verecektir.

4.2 Trozelders, zamanla tüm eğitmenlerin kimliğini kontrol etmek için makul çabayı gösterecektir.

4.3 Trozelders’i kullanan her eğitmenin, web Sitesini kullanmak için profil bilgilerini doğrulatması gerekmez. Trozelders, eğitmenin profilini “Doğrulanmış Profil” yapmak için eğitmenlerin verdiği bilgilerin gerçek bilgi olup olmadığını kontrol etmek ve doğrulamak için makul çabayı gösterecektir. “Doğrulanmış Profil”, eğitmenlerin web sitesindeki profil sayfalarında “Doğrulanmış Profil” rozetini gösteren ve bilgilerinin doğru olduğu eğitmen anlamına gelen profildir. Trozelders, eğitmen profiline  “Doğrulanmış Profil” verilmesi dışında herhangi bir bilgiyi doğrulayamaz. Doğrulanmış profil olup olmadığına göre seçim yapmak tamamen öğrencinin takdirindedir.

4.4 Trozelders, yeni eğitmenlerin iki referans vermesini talep eder. Referansların isimleri ve soyadlarının ilk harfi referanslar kısmında yayınlanır. Eğitmen, referanslarının öğrencilerle paylaşılabileceğini kabul eder. Trozelders, gerektiğinde referanslarla iletişime geçebilir. Trozelders, bu referansların doğruluğundan veya içeriğinden sorumlu değildir.

4.5 Trozelders eğitmen profil sıralaması; profil fotoğrafı, hızlı mesajlaşma, blog yazısı sayısı ve düzenli site ziyaretlerine bağlı olarak arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına katkıda bulunacaktır. Trozelders, eğitmenlerin herhangi bir zamanda sıralanma şeklini değiştirme hakkını saklı tutar. Bu sıralamanın amacı, öğrencilerin kendi için doğru eğitmeni bulmalarını sağlamaktır.

4.6 Trozelders, eğitmenlerin kendilerini geliştirmesi ve daha iyi hizmet sağlaması için öğrencileri ders aldıkları eğitmeni değerlendirmeye teşvik eder. Bunun için öğrencilere her değerlendirme için puan vererek, toplamda alacakları yüz puan ile ücretsiz ders vermeyi amaçlar.  Verilecek olan 1 saatlik ders ücretinin %50’ si Trozelders tarafından karşılanacaktır. “Öğretmen değerlendirme” herhangi bir inceleme, yorum veya derecelendirme anlamına gelir.

4.7 Trozelders, Öğrencilerin ve Eğitmenlerin bilgilerini korumak için makul olduğunu düşündüğü önlemleri almayı amaçlar.

4.8 Trozelders, tüm verileri Gizlilik Politikamıza uygun olarak korumayı amaçlar.

4.9 Trozelders, web sitesinde yapılan yayınları ve öğrenciler ile eğitmenler arasında gönderilen mesajları izleyebilecektir. Trozelders, öğrencilerin ve eğitmenlerin ders almasına ve vermesine yardımcı olmak, web Sitesinin kötüye kullanılmasını durdurmak ve tüm kullanıcıları korumak amacıyla bunu yapar.

4.10 Trozelders, projeler kapsamında çekilen ders videoları ve diğer içerikleri (soru vb) Trozelders’in malıdır. Eğitmenlerin videodan kazançlarıyla ilgili hükümlerine ilişkin hakları saklıdır.

4.11 Trozelders, projeler kapsamında çekilen ders videoları ile ilgili, hizmetimizi iyileştirmek amacıyla veya bir şikâyet veya telif vb durumların raporlandığı herhangi bir zamanda gözden geçirebilir.

4.12 Trozelders, kullanıcıların güvenliği ve refahına odaklanarak, olası yasadışı faaliyetleri incelemeye alabilecektir. Trozelders, belirli bir dersle ilgili olarak bir suçun meydana geldiği/ gelebileceği bir kaydı yasal mercilerle paylaşacak ve yetkililerin erişmesine izin verecektir.

4.13 Trozelders, şikâyetlerin derhal ve şartlar ve koşullarımıza uygun olarak değerlendirilmesini sağlamaya çalışacaktır.

4.14 Trozelders, tüm kullanıcıları korumayı amaçladığından emin olmak için, bu politika ile gizlilik politikası, şartlar ve koşullarımızı düzenli olarak gözden geçirecektir.

5. Öğrenci Sorumlulukları

5.1 Öğrenciler kendileri veya başka bir öğrenci için eğitmen talep etmek için en az 18 yaşında olmalıdır. 18 yaşın altındaki öğrenciler, eğitmen talep etmek için, ebeveyn veya yasal vasi tarafından temsil edilmelidir. Eğitmen ile ebeveynden izin alan öğrenci arasındaki gerçekleşebilecek herhangi bir anlaşmazlıktan Trozelders sorumlu değildir.

5.2 Öğrenciler tüm kişisel ve iletişim bilgilerinin doğru ve güncel olmasını sağlamalıdır.

5.3 Öğrenciler yakın arkadaşları ile eğitmen arsında web Sitesi dışında uygun olmayan bir iletişim kurmadıklarından emin olmalı ve gerektiğinde, eğitmen istenmeyen iletişimleri bildirmelidir.

5.4 Öğrenciler, web Sitesinde verilen eğitmen bilgilerin doğruluğuna ilişkin kendi kararlarını vermelidir. Trozelders, web sitesindeki tüm içeriğin eksiksiz, doğru veya güncel olduğunu garanti edemez.

5.5 Öğrenciler, web Sitesinde ayrıntıları verilen eğitmenlerin hizmetleri hakkında kendi kararlarını kullanmalıdır. Her bir öğretmenin profilini web Sitesinde yayınlamadan önce uygunluğunu değerlendirmek için belirli kontroller yapmamıza rağmen; öğrenci, eğitmenle ders konusunda anlaştıklarında, eğitmenler tarafından yapılan ve onlarla ders alma kararlarını etkileyebilecek her türlü bilgiyi kontrol etmekten sorumludurlar. (Eğitmenin kimliği, profil doğrulaması ve nitelikler dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere gerekli kontrolleri sağlamakla yükümlüdürler.)

 5.6 Öğrenciler, gönderilen mesajlar da dâhil olmak üzere, kendileri veya web Sitesinde temsil ettikleri materyalden yalnızca sorumludurlar ve küçük düşürücü, saldırgan veya yasadışı materyaller göndermemelidirler.

5.7 Öğrenciler web sitemizde gördükleri küçük düşürücü, saldırgan veya yasadışı materyalleri derhal Trozelders'e bildirmelidir.

5.8 Öğrenciler, 18 yaşından küçük bir öğrenci ile öğretmeni ders esnasında, çocuğu öğretmenle yalnız bırakmamalıdır. Öğrencilerin uygunsuz davranışları veya endişeleri bildirmeleri için yakın bir odada hazır bulunmaları gerekir. Ebeveyn dersi, öğretmenin ve çocuğun seslerini duyabileceği veya görebileceği bir mesafede yaptırması daha uygun olabilir. Öğrenciler (varsa )endişelerini derhal bir veli veya yasal vasiye bildirmelidir.

5.9 Öğrenciler fiziksel çevrenin güvenli olduğundan emin olmalıdır. Uygun görmedikleri bir yerde dersin yapılmasından kaçınmalıdırlar.

5.10 Öğrenciler, eğitmenlere saygılı davranılmasını ve kötü niyetli davranış veya dile maruz kalmamasını sağlamalıdır.

5.11 Öğrenciler, eğitmene ya da eğitmen tarafından uygunsuz bir öneri yapılmamasını sağlamalıdır.

5.12 Öğrenciler hem çevrimiçi(online) hem de çevrimdışı(yüzyüze) eğitimde kendi güvenliklerinden sorumludur. Bu konuda doğabilecek sorunlardan Trozelders’in sorumluluğu bulunmamaktadır.

5.13 Öğrenciler, Şartlar ve Koşullarımız doğrultusunda herhangi bir şikâyeti rapor olarak bildirmelidir.

5.14 Öğrenciler, koruma endişelerini veya yasa dışı faaliyetleri derhal ve Şartlar ve Koşullarımıza uygun olarak derhal yasal mercilerle paylaşmalı  ve Trozelders’e bildirmelidir.

6. Eğitmen Sorumlulukları

6.1 Eğitmenler, Trozelders çalışanı değildir ve hem web Sitesinde hem de web dışında gerçekleştirdikleri eylemlerden yalnızca kendileri sorumludur.

6.2 Eğitmenler, 18 yaşın altındaki öğrencilerle temasa geçerse, bu durumda öğrencinin öğrenim görmesine izin veren bir ebeveyn veya yasal vasi tarafından temsil edilmesini sağlamalıdırlar.

6.3 Eğitmenler, ebeveyn veya yasal vasisinin olmadığı 18 yaşından küçük bir öğreniciyle ders esnasında, kendisi veya öğrenci devam etmekte rahat hissetmezlerse dersi iptal edebilirler.

6.4 Eğitmenler, web sitesinde verdikleri kişisel bilgilerin ve kişisel beyanlarının doğru ve hiçbir şekilde yanıltıcı olmamasını sağlamaktan sorumludur. Doğruluğunu korumak için bu bilgileri derhal güncellemeleri gerekir. Bu bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekten Trozelders sorumlu değildir.

6.5 Eğitmenler, gönderilen mesajlar da dâhil olmak üzere web sitesinde temsil ettikleri içeriklerden yalnızca kendileri sorumludurlar. Küçük düşürücü, saldırgan veya yasadışı içerikler göndermemelidirler.

6.6 Eğitmenler, web sitesinde gördükleri küçük düşürücü, saldırgan veya yasa dışı materyalleri derhal Trozelders’e bildirmelidirler.

6.7 Eğitmenler, web sitesinde öğretmen profili oluşturduktan itibaren kayıtlı olduğu sürece, herhangi bir zamanda ve herhangi bir suçla mahkûmiyet veya cezai soruşturma geçirmiş ise bunu Trozelders’e açıklamalıdır.

6.8 Eğitmenler, Trozelders’te bulunmaları açısından uygun olmadıklarının belirlenmesine yol açabilecek diğer ilgili bilgileri açıklamalıdır.

6.9 Profilinin doğrulanmasını isteyen eğitmenler, Şartlar ve Koşullar'ın 1.15’inci maddesinde belirtilen gereksinimleri karşılamalıdır.

6.10 Eğitmenler, her bir öğrenciye özel ders hizmetini sunmak isteyip istemediklerine ilişkin kendileri karar verecektir.

6.11 Eğitmenler güvenli bir ortamda ders yaptığından emin olmak için her türlü tedbiri almak zorundadırlar ve üstlendikleri işleri kapsayacak şekilde kendi sigorta poliçeleri ile vergi kayıtlarını yaptırmaktan ve korumaktan sorumludurlar.

6.12 Eğitmenler, ders yaparken öğrenciye uygunsuz görüntü veya belge göstermemesini sağlamalıdır.

6.13 Eğitmenler; yaşları, kültürleri, yetenekleri, cinsiyetleri, dilleri, ırksal kökenleri, dini inançları ve / veya cinsel kimlikleri ne olursa olsun öğrencilere adil ve önyargı ve ayrımcılık yapmadan davranmalıdır.

6.14 Eğitmenler, çocukları zarardan, ayrımcılıktan ve aşağılayıcı muameleden korumak ve haklarına saygı göstermek için tüm makul adımları atmalıdır.

6.15 Eğitmenler, öğrencilere değer vermeli ve öğrenciye katkılarını (derslerini) ciddiye almalıdır.

6.16 Eğitmenler, çocukların korunması için ebeveynler ve çocuklarla ortak çalıştıklarından emin olmalıdır.

6.17 Eğitmenler kullandıkları dilin uygun, rahatsız edici veya ayrımcı olmamasını sağlamalıdır.

6.18 Eğitmenler, öğrenci ve ebeveyne uygunsuz öneride bulunmamalı ya da öğrenci tarafından uygunsuz öneri yapılmamasını sağlamalıdır.

6.19 Eğitmenler, öğrenci ve ebeveynle olan her türlü iletişiminde eğitmen rollerine uygun davranmalı, iletişim ve davranışlarının seçildikleri alanla sınırlı olmasını sağlamalıdır.

6.20 Eğitmenler, web Sitesi üzerinde veya web sitesi dışında öğrenci ile uygun bir iletişim kurduğundan emin olmalı ve uygunsuz iletişimleri Trozelders’e bildirmelidir.

6.21 Eğitmenler ve öğrenciler, hem çevrimiçi (online) hem de çevrimdışı(yüzyüze) kendi güvenliklerinden sorumludurlar.

6.22 Eğitmenler, Şartlar ve Koşullarımıza uygun olmayan herhangi bir şikâyeti bildirmelidir.

6.23 Eğitmenler ve öğrenciler, güvenlik endişelerini veya yasadışı faaliyetleri derhal yasal mercilere ve Trozelders’e bildirmelidir.

7. Ebeveyn / Sorumlu Yetişkin Sorumlulukları

7.1 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, öğretmenin seçiminden sorumlu olacak ve öğretmenin öğrenciye uygun olduğundan emin olmak için makul kontroller yapacaktır (gerekirse eğitmenin mezuniyet belgelerini gözden geçirmek dahil).

7.2 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, öğrencinin Trozelders’in Çocukları Koruma Politikasından tam olarak haberdar olmasını sağlayacaktır.

7.3 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, ders boyunca öğrencinin refahından daima sorumlu olacaktır.

7.4 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, ders boyunca öğrencinin fiziksel ortamından daima güvenli ve uygun olduğundan emin olacaktır.

7.5 Ebeveynler, 18 yaşından küçük bir öğrenci ile öğretmeni ders esnasında, çocuğu öğretmenle yalnız bırakmamalıdır. Öğrencilerin uygunsuz davranışları veya endişeleri bildirmeleri için yakın bir odada hazır bulunmaları gerekir. Ebeveyn dersi, öğretmenin ve çocuğun seslerini duyabileceği veya görebileceği bir mesafede yaptırması daha uygun olabilir. Öğrenciler (varsa )endişelerini derhal bir veli veya yasal vasiye bildirmelidir.

7.6 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, öğretmenlerin öğrenci tarafından saygı ve adaletle muamele görmesini ve kötü niyetli davranış veya dile maruz kalmamasını sağlayacaktır.

7.7 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, öğretmen ya da öğrenci tarafından uygunsuz öneriler yapılmamasını sağlayacaktır.

7.8 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, öğrencinin çevrimiçi mesajlaşma ve ders oturumları dışında öğretmenle uygunsuz iletişim kurmamasını sağlayacaktır.

7.9 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, gerektiğinde öğretmen ve öğrenci arasındaki istenmeyen iletişimleri rapor edecektir.

7.10 Ebeveynler, eğitmenle olan her türlü iletişim ve davranışlarının seçildikleri alanla sınırlı olmasını sağlamalıdır.

7.11 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, bir öğretmenle olan herhangi bir anlaşmazlığı, bu belgede belirtilen prosedürlere uygun olarak Trozelders’e bildirecektir.

7.12 Ebeveyn / sorumlu yetişkin, bu belgede belirtilen prosedürlere uygun olarak, bir öğretmen tarafından uygunsuz davranış veya yasadışı faaliyetleri derhal yasal mercilere ve Trozelders’e bildirmelidir.

8. Bildirilen İhlal

8.1 Koruma Politikamızı ihlal ettiği bildirilen herhangi bir öğrenci veya eğitmen, bildirilen konu, ilgili makam tarafından araştırılana kadar profilleri derhal sitede askıya alınacaktır. Onları askıya alma durumları hakkında bilgilendireceğiz ve gerektiğinde rehberlik edeceğiz. İhlali bildiren öğrenci veya eğitmen, uygunsa karar hakkında bilgilendirilebilir.

8.2 Trozelders, Koruma Politikamızın ihlalleri için alınan önlemler hakkında, nihai bir karar verme hakkını saklı tutar.

8.3 Trozelders, web sitesini kullanırken yasadışı faaliyet için bildirilen herhangi bir öğrenci veya Eğitmen hizmetten men edilebilir yasal mercilere ve diğer ilgili kuruluşlara bildirilebilir.

9. Politikalarımızı ve Prosedürlerimizi Güncelleme

9.1 Bu Koruma Politikası ve Prosedürlerimiz, standartların korunması için yeterli ve ilgili olduğundan emin olmak için Trozelders tarafından düzenli olarak gözden geçirilecektir.

9.2 Politika değişiklikleri için zaman zaman politikalarımızı gözden geçirmelisiniz.